Полтавська регіональна партійна організація
Аграрної партії України

Історія Аграрної партії України

history 01

Жовтень 1996 року — утворення ініціативної групи з 29 народних депутатів-членів групи «Аграрники України» у Верховній Раді України по підготовці пакету статутних документів і проведенню Установчого з’їзду партії для створення Агарної партії України. До групи «Аграрники України» входив народний депутат Ківшик Петро Андрійович.

5 грудня 1996 року — заснування Аграрної партії України на Установчому з’їзд в м.Києві.

30 грудня 1996 року — реєстрація Аграрної партії України в Міністерстві юстиції України.

У відповідності з прийнятою Програмою партія опиралася на сільське населення, відстоювала і захищала його інтереси. Проголошений стратегічний курс залишався незмінним, незважаючи на зміну лідерів партії, її активу. Партія стала активно впливати на формування аграрної політики держави. Впродовж 10 років з’явилися закони, завдяки яким аграрний сектор економіки отримав державну підтримку та став відроджуватися. Саме в цей період було введено фіксований сільськогосподарський податок, особливий режим оподаткування сільськогосподарської продукції податком на додану вартість, компенсацію процентних ставок на банківські кредити для сільськогосподарських товаровиробників та ін.

04 березня 1997 року – на першій установчій конференції прийнято рішення про створення Полтавської обласної організації Аграрної партії України. Головою Ради Полтавської обласної організації Аграрної партії України обрано Ківшика Петра Андрійовича.

19 травня 1997 року – Управлінням юстиції у Полтавській області зареєстровано Полтавську обласну організацію Аграрної партії України та видано свідоцтво про реєстрацію №82. Протягом трьох місяців створені та зареєстровані місцеві партійні організації Аграрної партії України в усіх 25 районах Полтавської області.

Червень 2004 року — перейменування партії в Народну аграрну партію України на VI (позачерговому) з’їзді.

Лютий 2005 року — перейменування в Народну партію і зміна її стратегічного курсу. Партія почала представляти інтереси всього народу. Під новими гаслами захисту інтересів народу, запити сільських трудівників залишились поза увагою, а основний зміст діяльності Аграрної партії – захист інтересів села, сільського трудівника – був втрачений. Полтавська обласна партійна організація Аграрної партії України, головою якої на той момент був Ківшик Петро Андрійович, відстоювала точку зору про недоцільність зміни назви партії.

7 жовтня 2006 року — відродження Аграрної партії України, затвердження нового Статуту і Програми, обрання керівних органів на Установчому з`їзді. Головою партії було обрано народного депутата України, Президента Української академії аграрних наук — Зубця Михайла Васильовича.

15 листопада 2006 року — Аграрна партія України була зареєстрована в Міністерстві юстиції України.

11 вересня 2010 року — обрання нового Голови партії Слаути Віктора Андрійовича, відомого аграрника і політика, на ІІ – му позачерговому з’їзді Аграрної партії України. На з’їзді було визначено першочергові завдання по партійному будівництву, активізації ідеологічної та інформаційної діяльності партії, посиленню впливу партії на здійснення позитивних змін в житті українського села.

31 жовтня 2010 року — партія вперше прийняла участь у виборах до місцевих рад. В ході місцевих виборів переважна більшість регіональних партійних організацій успішно склали іспит на життєздатність, перевірили свій кадровий потенціал, здобули досвід політичної практики. Полтавська обласна партійна організація провела до місцевих рад 58 депутатів, Запорізька — 52, Тернопільська — 46, Донецька — 44, Херсонська — 43, Харківська — 40, Черкаська – 26, Житомирська і Вінницька — по 25 депутатів. Тим самим партія в цілому отримала підстави на повну силу заявити про свою подальшу присутність в політичному середовищі України для реалізації своїх Програмних цілей і завдань.

3 липня 2012 — обрання нового Голови партії Бісюка Івана Юрійовича, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України, на другому етапі ІІІ з’їзду Аграрної партії України.

history 02

20 вересня 2014 року — обрання нового лідера партії Віталія Скоцика на IV з’їзді Аграрної партії України, котрий до цього обіймав посаду заступника голови АПУ та входив до президії та політради партії.

Віталій Скоцик має надійну репутацію в агробізнесі, відомий як людина з інноваційним глобальним мисленням і західними підходами до ведення бізнесу у прозорий та чесний спосіб, неодноразово проявляв себе як ефективний антикризовий менеджер. Ділові якості та сучасна західна освіта дозволили Віталію Скоцику реанімувати підприємства аграрної галузі, чиї фінансові показники не вселяли жодної надії на відродження.

Основним кредо нового голови Аграрної партії України є постійний рух до поставлених цілей, при цьому важливими є досягнення не лише великих, але і малих успіхів. Відтак, новообраний голова АПУ погодився очолити партію за умови її повного оновлення і підтвердив, що робитиме все, щоб партія стала боєздатною та готовою до наступних парламентських та місцевих виборів.

25 жовтня 2015 року на VI (позачерговому) з'їзді Аграрної партії України, який відбувся 05 вересня 2015 року, було прийнято рішення про участь регіональних партійних організацій у місцевих виборах. На виборах 25 жовтня 2015 року Аграрна партія України посіла п’яте місце серед усіх політичних сил за кількістю обраних депутатів місцевих рад, отримавши 3472 депутатські мандати. 202 представника Аграрної партії України обрано міськими, селищними та сільськими головами. У Полтавській області депутатами від Аграрної партії стали 585 осіб, а головами міських, селищних та сільських рад – 35 представників партії. На виборах до Полтавської обласної ради Аграрна партія України здобула 7 депутатських мандатів, отримавши на свою підтримку 7,13% голосів виборців.

7 червня 2017 року – під стінами Верховної Ради пройшов багатотисячний мітинг в рамках акції «Не дамо вкрасти землю!» Тоді партійці і аграрії принесли до парламенту 3 млн підписів громадян з усіх куточків України, які виступили проти відкриття ринку землі і наголошували на необхідності продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Завдяки ініціативі Аграрної Партії мораторій на продаж земель був відтермінований.

12 вересня 2018 року – на позачерговому З’їзді Аграрної партії України було затверджено дострокове припинення повноважень Скоцика Віталія Євстафійовича як Голови Партії, якого ще 15 серпня 2018 року на засіданні Політичної ради Партії було виключено з членів Партії у зв’язку з грубим порушенням ним Статуту Партії та вчиненням дій, які завдають шкоди авторитету та дискредитують керівний орган Партії та Партію в цілому.

12 вересня 2018 року – Головою Аграрної партії України було одноголосно обрано Юрія Крутька, відповідні зміни внесені до реєстру Міністерства юстиції України 18 жовтня.

23 грудня 2018 року – Аграрна партія стала першою і єдиною позапарламентською політичною партією, яка одержала перемогу у виборах в об’єднаних територіальних громадах. Найбільшу підтримку Аграрна Партія отримала у Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській та Черкаській областях, що дозволило політичній силі посісти третє місце по Україні за загальною кількістю переможців. Всього у виборчих округах від Аграрної Партії було висунуто близько 1000 кандидатів на посади сільських, селищних та міських голів й депутатів місцевих рад.

1

Постанова про створення Полтавської обласної організації Аграрної партії України від 4 березня 1997 року.

2

3

4

Історичні документи місцевих партійних організацій часів становлення Аграрної партії України у 1997 році.

5

Перший статут Аграрної партії України, прийнятий Установчим З'їздом Аграрної партії України 5 грудня 1996 року.

6

Стаття про Полтавську обласну організацію Аграрної партії України в газеті “Зоря Полтавщини” в 1997 році.

7